The Offspring > Kapela > História

História

1984
Dvaja spolužiaci zo strednej školy Dexter Holland a Greg Kriesel sa nechávajú inšpirovať koncertom punk rockovej skupiny SOCIAL DISTORTION a formujú vlastnú skupinu s názvom MANIC SUBSIDAL, kde Dexter spieva a Greg hrá na basu.

1985
Do skupiny prichádza Noodles. Trojka má skúšky v dome Krieselových rodičov a po prvý raz vystupujú v Santa Cruz a San Franciscu.

1986
Skupina mení svoj názov na THE OFFSPRING. Vydávajú prvých tisíc kópií vinylového singlu I’LL BE WAITING. Bubeník James Lilja odchádza zo skupiny, aby sa mohol venovať škole, nahrádza ho Ron Welty.

1989
Skupina vydáva debutový album pod rovnomenným názvom. Predá sa ho vyše 3 tisíc kópii.

1991
The Offspring vydávajú 7 palcové EP Baghdad pod Nemesis/Cargo a nahrávajú skladbu "Take It Like A Man" pre kompiláciu časopisu FLIPSIDE nazvanú The Big One. Producentom pesničky je Brett Gurewitz, šéf a majiteľ Epitah Records.

1992
Vychádza druhý album IGNITION, ktorého sa predá vyše milióna kópii.

1993 – 1994
Skupina sa vydáva na turné po Spojených štátoch s predskokanmi LUNACHICKS a PENNYWISE. Niekoľko vystúpení majú aj v Európe spolu so skupinou NOFX.

1994
Na svete je tretí album SMASH s hitmi ako COME OUT AND PLAY, SELF ESTEEM A GOTTA GET AWAY. Predá sa ho viac než 11 miliónov kópií a celý album sa dostáva na štvrté miesto v rebríčku Billboard medzi 200 najlepších albumov sveta!

1995
Dexter a Greg zakladajú vlastnú nahrávaciu spoločnosť pod názvom ,,The Nitro Records“. Spoločne formujú skupiny ako VANDALS, AFI, GUTTERMOUTH a ďalšie. Znova vydávajú svoj prvý album, do ktorého pridávajú coververziu skladby SMASH IT UP, ktorú použijú aj ako soundtrack k filmu THE BATMAN FOREVER.

1997
Vo februári skupina vydáva ďalší album pod názvom IXNAY ON THE HOMBRE, ktorý skončí v rebríčku Billboard 200 na deviatom mieste. Na tomto albume sa nachádzajú skladby ako ALL I WANT, GONE AWAY či I CHOOSE.

1998
Vzniká MP3 nahrávka skladby PRETTY FLY, ktorú sa skupina ešte len chystá oficiálne vydať. Počas desiatich týždňov sa skladba okopíruje 22 miliónov krát, čím sa dostáva na prvé miesto v počte ukradnutých skladieb! V novembri vychádza album AMERICANA a ani krádeže nezabránia tomu, aby sa predalo vyše 10 miliónov kópií. Skupina sa vydáva na turné Woodstock ’99.

1999
Skupina pokračuje na turné po Spojených Štátoch, Austrálii a Japonsku. Objavia sa aj v kultovej hororovej komédii IDLE HANDS (RUKA ZABIJÁK) Stihnú zaspievať len jednu slohu a hneď ich zabijú...

2000
Offspring chce vydať nový album CONSPIRACY OF ONE na internete zadarmo! Fanúšikovia by sa mohli zdarma zaregistrovať a jeden z nich mal vyhrať milión dolárov. S tým však nesúhlasí Sony Music a pohrozí im žalobou. Nakoniec skupina vydáva samostatné single, ktoré sú k dispozícii na ich oficiálnej stránke. Víťazkou súťaže sa stala Ashley Hitchcock z amerického štátu Georgia z ďalších dvoch finalistov: Christina Belmont a Steve McKeehan. Keď vyhrala tvrdila, že za peniaze kúpi dom pre otca, no zobrala časť peňazí a utiekla s nimi z domova. Skupina nevie, či bolo správne túto súťaž usporiadať.

2002
V marci hrajú v Las Vegas a v septembri otvárajú londýnske ocenenia „Kerrang!“. Získavajú ocenenie za klasické texty, ktoré im odovzdáva Shirley Manson zo skupiny GARBAGE. Ďalší ocenení

2003
The Offspring vydávajú cover verziu skladby I WANNA BE SEDATED od Ramones. Spolu s ďalšími hviezdami ako METALLICA, MARILYN MANSON a KISS vydávajú album WE’RE A HAPPY FAMILY. Ron odchádza a nahradzuje ho Atom Willard. Na najnovšom albume je zastúpený Joshom Freesem, ktorý predtým pôsobil v skupinách VANDALS a A PERFECT CIRCLE. Nový album chcú pôvodne nazvať „Chinese Democracy“, ale po sporoch so skupinou Guns n' Roses ohľadne jeho pôvodu ho nazvú SPLINTER.

2005
Kapela vydáva nový album Greatest Hits, na ktorom sa okrem ich najväčších hitov nachádza aj nový song Can't Repeat a remix skladby The Kids Aren't Alright.

2007
Bubeník Atom Willard kapelu opúšťa a nahrádza ho Pete Parada. Nový album ešte nahráva, rovnako ako Splinter, Josh Freese.

2008
Kapela vydáva album Rise And Fall, Rage And Grace.

2009
The Offspring sa prvýkrát predstavili na Slovensku - na festivale v Terchovej.
Offspring.tym.sk
Úvod Kontakt Oficiálna stránka (EN)
Začiatok stránky